Üdv Nektek a TITÁNOK között, sok kaland és élmény vár rátok, amelynek végén értékes nyereményekkel gazdagodhattok.
Az energiatudatossági csapatverseny első fordulóján kell megkeresnetek azt az energiahatékonysággal, fenntarthatósággal, környezetvédelemmel kapcsolatos problémát, melynek megoldásával a kihívás során foglalkozni szeretnétek. Mindehhez kutatómunkára, közös gondolkodásra, íráskészségetekre is szükségetek lesz, csakúgy, mint a kreativitásotokra. Válasszatok egy olyan témát, amely egy energiahatékonysággal, fenntarthatósággal kapcsolatos problémát állít középpontba!
Például:
- Hallottatok az energia közösségekről? A ti településetek tudna önellátó lenni?
- Hogyan lehetne energia- és víztakarékosan zöldséget termelni a helyi piacra?
- A településetek elektromos áram igényét milyen mini projektekkel lehetne leginkább a megújuló energiák változó kapacitásához igazítani?
- Mennyit lehetne a szülők autóinak CO2 kibocsátásán csökkenteni az iskola körüli forgalmi rend optimalizálásával? A tanulók más közlekedési módok felé terelésével?
- Hogyan lehet az iskola energiaellátását optimalizálni? Mennyi energiát spórolnánk vele?
- Naponta jelennek meg írások az elektromos vagy részben elektromos meghajtású autók környezetvédelemmel kapcsolatos előnyeiről, hátrányairól. Valóban segítik a környezet megóvását ezek a játművek? Milyen érvek szólnak mellette, vannak-e érvek ellene? Mely részletek oldhatók meg helyi szinten?
- Milyen okos eszközökkel lehetne csökkenteni otthonaink energia igényét? Meg tudtok tervezni egy okos házat? Mennyivel csökkenne egy ilyen otthon energia igénye egy átlagos lakóházhoz képest?
- Terveztetek már kevés energiával fenntartható módon működő automatizált konyhakertet? Hogyan építenétek fel egy ilyet? El tudna látni egy családot zöldségekkel?
- Mit jelent a zéró emissziós ház kifejezés? Mik az előnyei ennek a környezet szempontjából? Vannak-e hátrányai? Milyen hatással lehetnek a lakókra? Hogyan lehetne zéró emissziós házat építeni a Ti településeteken?
- Hogyan működtetnétek egy energia hatékony éttermet?
- Milyen funkciói lehetnek egy energiahatékony közlekedési módokra épülő, nyaralást, utazást segítő telefonos applikációnak?
- …
A csapat tagjainak választania kell egy-egy testhezálló szerepet a következők közül: mérnök, influenszer, startupper. Ezekhez elengedhetetlen, hogy minden csapattag egyéni készségeit figyelembe véve kiválassza, hogy milyen szerepet tölt be szívesen a projektben. A lényeg, hogy választott szerepköreitek mentén járjátok körbe a problémát és nyújtsatok betekintést a lehetséges megoldási javaslataitokba!
A kiválasztott témát és a megoldási lehetőségeket, innovatív ötleteket egy újságcikk formájában kell felvázolnotok! Károsanyag-kibocsátás, klímaváltozás, újrahasznosítás kérdése, az óceánok élővilágának problémái vagy a mindennapok fenntarthatósági kihívásai – legyen küldetésetek bármi, lényeg, hogy legyetek kreatívak, járjátok körbe a lehető legalaposabban a problémát, és küldjetek nekünk egy érdekes bemutatkozó cikket!
- Az OPUS TITÁNOK csapatverseny első fordulójában csak érvényes regisztrációval rendelkező csapatok vehetnek részt. Görgessetek lejjebb és regisztráljatok november 21.-ig.
- Az első forduló kezdete október 21., ekkor tesszük elérhetővé az első forduló instrukcióit, a már regisztrált csapatok számára.
- OPUS TITÁNOK azonosítótok segítségével tudtok belépni a felületre és letölteni az első fordulóhoz tartozó információkat és feladatleírást.
- A cikk feltöltésére ugyanitt van módotok, PDF formátumban.
- A cikk terjedelme: kb. 9500 -10 500 leütés
- A cikk feltöltési határideje december 2.
- A beküldési határidőt követően a cikket szakmai zsűri bírálja el és maximálisan 200 pont szerezhető.
- A pontszámok várható közzétételi dátuma december 14., melyeket megtaláltok majd az eredmények menüpont alatt.
Az első fordulóban kapott pontszámaitok alapján a legjobb 24 csapat jut tovább a második fordulóba.
Sok sikert, hajrá OPUS TITÁNOK!